Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

  • Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Kuran'da ve Ayetlerde Geçen Burak Binegi

NeRo

NEFER
NEFER
Katılım
2 Haz 2018
Mesajlar
21
Beğeniler
2
#1
CENNET BINEGI BURAK

BURAK BINEGI NEDIR
Resul-i Ekrem (s.a.v.) efendimizin bir gece Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya gitmesine İsra denir. Efendimizin İsra hadisesi sırasında bu kadar uzun yolu oldukça kısa zamanda almasına vesile olan bineğe ise Burak denir.

Burak, kelime manası itibariyle; şimşek, yıldırım, ışıldamak, parıldamak anlamlarına gelmektedir.

Allah (c.c.) kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Burak’tan açık bir şekilde bahsetmemektedir. Lakin bazı sahih hadislerde ve rivayetlerde bu bineğin özellikleri anlatılmıştır.

Bu rivayetlere göre Burak, katırdan küçük, merkepten büyük, beyaz renkli, çarptığında ayaklarını hızlandıran, uyluğunda iki kanadı olan ve adımını gözünün gördüğü mesafenin biraz daha ilerisine atabilen bir hayvandır.


Burak ismi ona, renginin son derece parlak olması sebebiyle veya hızı şimşeği andırdığı için verilmiştir.