Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

• Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Digitalleşmenin altın çağı Endüstri 4.0 geliyor peki insanlık nereye gidiyor ?

synapse

NEFER
NEFER
Yaşam döngümüz digitalleşme konusunda çok sabırsız ve bodoslama bir hızla altın çağına doğru koşuyor. Bundan memnun olduğum kadarda huzursuzum. Digital dünyanın nimetlerinden çok çok faydalanan birisi olarak bana katacağı zararlarında farkındayım. Bana kalırsa sanayi devrimi idealdi bir üst levela geçmesek hani hiç nerde bunun güncellemesi demezdim ama malum dünya durmuyor. Bir süredir Endüstri 4.0ın hayatıma adeta tecavüz edercesine sokacağı bazı şeylerden nasıl kendimi korurumun derdine düştüm. Tamam benim içinde güzel kış ayında uyanınca yatağımdan çıkmadan telefonumdan vereceğim bir komutla arabamın kaloriferlerinin çalışıp aracın içersini ideal ısıya getirmesini yada ne bilim çocuğumun koluna deri altına yerleştirilen nano chipler sayesinde her an nerede olduğunu bilebilmeyi ama bunların neticesinde hür mahkumlar olma fikri beni korkutuyor. Kaldı ki bunlar işin aparatifleri durumun ne boyutlara gelebileceğini ve nasıl bir sistemde yaşayacağımı düşündükçe savaş baltalarımı çıkarasım gelmiyor değil hani. Digitalleşmekten çok bu teknolojinin sahipleri olan zihniyetlerin idealleri ve hastalıklı planları asıl tehlikedir.