Siber Güvenlik Dünyasına Hoşgeldiniz

Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

  • Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

Ajax Kullanımı - PHP

BlackEdition

NEFER
NEFER
Onursal Ünvan
Katılım
1 Haz 2018
Mesajlar
33
Beğeniler
1
Yaş
34
#1
Php ajax kullanımı sitelerimizde sayfanın yenileme yapmadan verigöndermesidir. Serialize fonksiyonu kullanımı da ajax post işlemleri için kullanılmaktadır.
Örnek Html Kod Yapısı


<form id="the-form"> <input name="username" type="text" value="username" /> <input name="password" type="password" value="pass" /></form>
Örnek Javascript Kod Yapısı

alert($(’#the-form’).serialize()); // username=mattlunn&password=pass1234
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.jQuery.ajax({ url: ’urladresi.php’, method: ’GET’,//Yada Post data: $(’#the-form’).serialize(), function:success(cevap){ if(cevap="basarili") { alert("İşlem Başarılı Bir Şekilde Gerçekleşmiştir."); } else{ alert("Hata ! Bir Şeyler Ters Gitti"); } } })

Yukarıdaki kodun php olarak karşığı aşagıdaki gibi olmalıdır.

<?php $username=$_GET["username"]; // Post ise $_POST olmalıdır.$pass=$_GET["pass"]; // Post ise $_POST olmalıdır.?>Videolu olarak Anlatım ise Aşağıda mevcutur. Takıldınız bir yer olur yorumlar ile geri dönüş yapabilirsiniz.

Not: Projelerinize jquery (
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
) dosyasını eklemeyi unutmayın yoksa çalışmaz kodlar

Video Olarak Anlatım Linki