1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
 2. Ulusal Siber Güvenlik Akademisi olarak sizlere bu alanda siber güvenlik & ethical hacking eğitimi , günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda sizlere saldırı ve savunma yönünden eğitimler ile sizlerin çözümler üretebileceğiniz bir siber dünya sunuyoruz .

 1. Çevrimiçi
  BLACKEDİTİON

  BLACKEDİTİON Yeni Üye

  • Mesaj:  4
  • Alınan Beğeniler:0
  1 Haziran 2018
  Cinsiyet:
  Erkek
  Php ajax kullanımı sitelerimizde sayfanın yenileme yapmadan verigöndermesidir. Serialize fonksiyonu kullanımı da ajax post işlemleri için kullanılmaktadır.
  Örnek Html Kod Yapısı


  <form id="the-form"> <input name="username" type="text" value="username" /> <input name="password" type="password" value="pass" /></form>
  Örnek Javascript Kod Yapısı

  alert($(’#the-form’).serialize()); // username=mattlunn&password=pass1234 bÇalışan Örnek Bir Demo İçin Buraya Tıklayabilirsiniz/b


  jQuery.ajax({ url: ’urladresi.php’, method: ’GET’,//Yada Post data: $(’#the-form’).serialize(), function:success(cevap){ if(cevap="basarili") { alert("İşlem Başarılı Bir Şekilde Gerçekleşmiştir."); } else{ alert("Hata ! Bir Şeyler Ters Gitti"); } } })

  Yukarıdaki kodun php olarak karşığı aşagıdaki gibi olmalıdır.

  <?php $username=$_GET["username"]; // Post ise $_POST olmalıdır.$pass=$_GET["pass"]; // Post ise $_POST olmalıdır.?>  Videolu olarak Anlatım ise Aşağıda mevcutur. Takıldınız bir yer olur yorumlar ile geri dönüş yapabilirsiniz.

  Not: Projelerinize jquery (https://code.jquery.com/jquery-3.3.1.min.js) dosyasını eklemeyi unutmayın yoksa çalışmaz kodlar

  Video Olarak Anlatım Linki